Živnostenský úřad

Jste připraveni zahájit vlastní podnikání? Už vás omrzelo být zaměstnancem? Máte zájem zjistit, jaké to je být živnostníkem, tedy osobou samostatně výdělečně činnou (OSVČ)? Založení vlastní živnosti nebylo nikdy snazší. O vše se postaráme! Ušetříme vám čas, nervy a eliminujeme riziko chyb.

Nabízíme vám:

  • založení živnosti pro OSVČ
  • změnu živnosti pro OSVČ či obchodní společnost
  • přerušení provozování živnosti pro OSVČ
  • zrušení živnostenského oprávnění pro OSVČ

Jaké živnosti vám jsme schopni založit, změnit, přerušit či zrušit?

Volná živnost

Jedná se o nejčastěji provozovaný druh živnosti. Stačí splnit dvě podmínky – plnou svéprávnost a bezúhonnost dle živnostenského zákona.

Příklady oborů činností, které lze provozovat na základě volné živnosti: velkoobchod, maloobchod, poradenská a konzultační činnost, překladatelství a tlumočnictví, fotografování, sklenářské práce, projektování pozemních úprav, reklamní činnost, marketing aj.

Řemeslná živnost

Pro výkon řemeslné živnosti je nutné vedle plné svéprávnosti a bezúhonnosti splňovat i odbornou způsobilost (vzdělání v oboru, kvalifikaci, rekvalifikaci nebo praxi). Pokud odbornou způsobilost nesplňujete, můžete ji nahradit ustanovením odpovědného zástupce, s čímž vám rovněž rádi pomůžeme.

Příklady řemeslných živností:

truhlářství, zednictví, pekařství, řeznictví, instalatérská činnost, klempířství apod.

Vázaná živnost

Živnost, pro jejíž získání a provozování je podmínkou prokázání odborné způsobilosti, kterou stanoví příloha živnostenského zákona. Splnit tak musíte jednak podmínku plné svéprávnosti a bezúhonnosti, jednak i podmínku odborné způsobilosti. Pokud odbornou způsobilost nesplňujete, je možné ji nahradit ustanovením odpovědného zástupce, který tyto podmínky splňuje. I s tím vám můžeme pomoci.

Příklady vázaných živností:

účetnictví, masérské služby, provozování autoškoly aj.

Koncesovaná živnost

Koncese je vlastně státní povolení k provozování určitých živností. O udělení koncese rozhodne živnostenský úřad. Na získání koncese není právní nárok. K jejímu získání je nutné splnit jak svéprávnost a bezúhonnost, tak další podmínky (odbornou způsobilost, délku praxe apod.) dle typu koncesované živnosti.

Příklady koncesovaných živností: prodej alkoholu, provozování nákladní autodopravy, cestovní kanceláře, pohřební služby aj.

Poradenství ohledně výběru živnosti vhodné pro váš podnikatelský záměr

Nevíte, jakou živnost zvolit pro váš podnikatelský záměr? Chcete mít jistotu, že zvolíte správnou živnost a vše bude v souladu s právními předpisy České republiky?

Rádi vám poradíme, jakou živnost zvolit pro Váš záměr.

Kolik to stojí?

 3000 Kč  založení, změna, přerušení, zrušení živnosti, včetně všech správních poplatků živnostenskému úřadu
 1490 Kčporadenství ohledně výběru živnosti vhodné pro váš podnikatelský záměr 

Cena je konečná, nejsme plátci DPH.

Objednat