Likvidace společnosti

Nabízíme komplexní službu likvidace společnosti od A až do Z.

Máte v plánu ukončit podnikání a bojíte se složitého procesu likvidace společnosti? Nemějte obavy. S odbornou asistencí to půjde hladce a bez komplikací.

Co znamená likvidace?

Likvidace společnosti = její vymazání z obchodního rejstříku.

Jedná se o právní postup vedoucí k ukončení podnikání, vypořádání majetku a vyrovnání dluhů věřitelům. Úspěšná likvidace společnosti vede k jejímu vymazání z obchodního rejstříku.

Proč likvidovat společnost?

Likvidace společnosti neznamená neúspěch v podnikání. Stačí životní změna, kdy se chcete vydat jiným směrem, posunout někam dál a s původní společností již nechcete být spojováni nebo pro ni nemáte další využití. Co teď? Nenechávejte společnost ležet ladem, stále by vám přinášela starosti.

Důvody pro likvidaci jsou zejména následující:

•   Nebudete nadále se společností spojováni.

•   Zbavíte se administrativní zátěže spojené s neaktivní společností (např. nutnost podávat nulové daňové přiznání a další komunikace s úřady).

•   Ušetříte na nákladech (např. za umístění sídla, za daňového poradce).

Co dělá likvidátor?

Likvidátor je klíčovou osobou celého procesu. Na jeho znalostech a zkušenostech závisí úspěch likvidace. Musí zajistit cca 25 úkonů, při kterých vychází z občanského zákoníku, zákona o obchodních korporacích, z daňového řádu nebo zákona o archivnictví a spisové službě. Během likvidace je jedinou osobou, která může za společnost jednat.

Je proto důležité, aby likvidátor měl dobrou znalost legislativy a také dokázal efektivně jednat s úřady či komunikovat s věřiteli. Neprofesionálně vedená likvidace vás může stát hodně peněz, času i nervů navíc.

S námi nic neriskujete. Likvidaci u nás provádí zkušená právnička, která se likvidacím věnuje již od roku 2009. Likvidace je tedy prováděna kvalitně a v souladu s aktuální legislativou.

Jak dlouho likvidace společnosti trvá?

Proces likvidace je velmi individuální, záleží na stavu a velikosti společnosti. Je také nutné dodržet zákonné lhůty. Orientačně minimálně 3,5 měsíce, spíš však 4–6 měsíců.

Likvidujeme zejména:

·      společnosti s ručením omezeným

·      akciové společnosti

·      družstva (včetně bytových družstev)

·      zapsané spolky

·      a další právnické osoby

Hledáme řešení, ne problémy. S námi likvidace proběhne hladce a úspěšně.

Kolik likvidace stojí?

 Od 35 000 Kč kompletní likvidace obchodní společnosti (včetně zákonných poplatků)

Pro nabídku konkrétně pro vaši společnost nás neváhejte kontaktovat.

Objednat